"Компенсація" за ПДВ: розкрита стара схема шахрайства в новому форматі

"Компенсація" за ПДВ: розкрита стара схема шахрайства в новому форматі

Шахрайство продовжується, набуваючи все більш цікаві способи. Не так давно в соціальній мережі Facebook правопорушники пропонували відшкодувати "компенсацію" за сплачений ПДВ.

Профіль @ukrainebestcountry розмістив "новинний" пост, який свідчив: «згідно зі ст.247 кожен громадянин повинен перевірити свою карту на компенсацію ПДВ». До посту було сотні коментарів, де люди ділилися сумами своїх компенсацій. Хтось захоплювався отриманим 10 000 гривень, хтось шкодував, що отримав всього 60 тисяч.

Прес-служба Асоціації «EMA» розповіла, що це «досить стара, примітивна і давно відома, але, на жаль, все ще діюча схема».

Після невеликого "квесту", шахраї отримують доступ до вашої картки і ваші гроші відлітають до них.

Як працює схема?

Клікаючи на рекламу для отримання «компенсації» вам відкривалася вкладка сайту «Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів».

На сайті є кілька незручних речей:

1. Логотип сайту - логотип митної служби;

2. Домен сайту «official-traffic.xyz», хоча, якщо це державний сайт України, то повинен бути «gov.ua».

Шахраї обіцяли нереальні виплати - до 90 тисяч гривень.

Для отримання грошей, вам необхідно було перевірити, що ви дійсно можете отримати цю компенсацію. Для цього вам необхідно було ввести е-Мейл і шість останніх цифр банківської карти, якою користуєтеся найчастіше.

Далі вам обіцяють «золоті гори», повідомляючи, яка конкретно сума вас чекає, і просять зв'язатися з юристом для отримання грошей.

Випливає вікно, де ви спілкуєтеся з «юристом». Бот повідомляє, що вже почав оформлення виплати, а вам необхідно заповнити анкету: ФІБ, повний номер карти, дату народження.

Також потрібно оплатити юридичний збір.

Для оплати вас перекинуть на сайт «orange-pay.top». Там ви пропонують ввести ваші реквізити.

Таким чином, на руках шахраїв вже неймовірна кількість інформації про вас, якої достатньо, щоб швидко вас позбавити від грошей.

Компенсація пропонується за 36 останніх місяців. Але, як вказує ЕМА, «якщо подумати, то виходить, що компенсація повинна бути виплачена всім, хто за останні три роки хоч раз ходив в магазин або аптеку або купував побутову техніку. А це - не більше, ніж майже всі дорослі громадяни».

На даний момент, профіль шахраїв все ще відкритий, але поста в ньому вже немає. Сайт "Єдиного компенсаційного центру" також вже заблокований.

Будьте пильні, хто знає, що буде наступного разу