ВС: Накладення арешту на нерухоме майно є належним заходом забезпечення позову про стягнення коштів

ВС: Накладення арешту на нерухоме майно є належним заходом забезпечення позову про стягнення коштів

Накладення арешту на нерухоме майно є належним заходом забезпечення позову про стягнення коштів. Такий вид забезпечення позову не призведе до невиправданого обмеження майнових прав відповідача, оскільки арештоване майно фактично перебуває у володінні власника, а обмежується лише можливість розпоряджатися ним.

Постанова ОП КГС ВС від 17.06.2022 у справі № 908/2382/21 щодо накладення арешту на нерухоме майно як належного заходу забезпечення позову про стягнення коштів.

Виконання в майбутньому судового рішення у справі про стягнення грошових коштів, у разі задоволення позовних вимог, безпосередньо пов’язано з обставинами наявності у боржника присудженої до стягнення суми заборгованості. Заборона відчуження або арешт майна, які накладаються судом для забезпечення позову про стягнення грошових коштів, мають на меті подальше звернення стягнення на таке майно у разі задоволення позову. Такий вид забезпечення позову не призведе до невиправданого обмеження майнових прав відповідача, оскільки арештоване майно фактично перебуває у володінні власника, а обмежується лише можливість розпоряджатися ним. 

Детальніше з текстом постанови ОП КГС ВС від 17.06.2022 у справі № 908/2382/21 можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/105078266

Актуальна судова практика та юридичні новини у нашому телеграм-каналі за посиланням: https://t.me/konstruktivnews