В Україні планують ввести систему штрафних балів для водіїв

В Україні планують ввести систему штрафних балів для водіїв

Верховна Рада планує запровадити штрафні бали для водіїв. Як тільки кількість балів досягне 12 – водія тимчасово позбавлять керування транспортним засобом. Відповідний законопроект опубліковано на сайті Верховної Ради та наразі опрацьовується у комітеті.

У пояснювальній записці до законопроекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України щодо впровадження обліку штрафних балів за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» вказується, що метою законопроекту є впровадження системи штрафних балів за допущені водієм порушення правил дорожнього руху, за вчинення яких його притягнуто до адміністративної відповідальності. Систематичне допущення водієм порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху буде призводити до тимчасового зупинення дії посвідчення водія та, як наслідок, необхідності здачі теоретичного іспиту на знання правил дорожнього руху та практичного іспиту на володіння навичками водіння.

Зокрема, законопроектом пропонується встановити перелік правопорушень, передбачених КУпАП, за вчинення яких водієві нараховуються штрафні бали. Кількість штрафних балів залежить від рівня суспільної небезпеки таких порушень.

Штрафні бали нараховуються у кількості:

1-го балу за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, порушення правил перевезення дітей.

(Тобто, за вчинення правопорушення, передбаченого частиною п’ятою, десятою статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

2-ух балів за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, проїзд на заборонний сигнал світлофора, порушення правил обгону.

(Тобто, за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою, сьомою, одинадцятою статті 121, частиною першою (крім зафіксованих в автоматичному режимі), другою статті 122, частиною першою статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

3-ох балів за керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції.

(Тобто, за вчинення правопорушення, передбаченого частиною другою статті 121, частиною третьою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

5-ти балів за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год, створення аварійної ситуації, залишення місця ДТП, в'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений.

(Тобто, вчинення правопорушення, передбаченого частиною четвертою, п’ятою статті 122 (крім зафіксованих в автоматичному режимі), статтею 122-4, частиною другою статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Нараховані за кожне правопорушення штрафні бали анулюються через один рік (365 днів).

У разі нарахування водієві протягом попереднього року 12 і більше штрафних балів, уповноважена особа Національної поліції України приймає рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія.

За керування транспортним засобом особою, посвідчення водія якої тимчасово зупинено, законопроектом пропонується встановити відповідальність, передбачену штрафом у сумі 3400 грн.

Раніше ми писали: водії-порушники можуть відправитись за ґрати: нові санкції від МВС