Водії-порушники можуть відправитись за ґрати: нові санкції від МВС

Водії-порушники можуть відправитись за ґрати: нові санкції від МВС

Нещодавно в Україні вводили нові штрафи для водіїв, які порушують ПДР. Проте змін це не дало. Тому Міністерство внутрішніх справ хоче запровадити санкції для водіїв-порушників новим законопроектом.

Новий законопроект дозволить відправляти водіїв у в'язницю, передбачає введення системи вимірювання швидкості руху на аварійних ділянках та систему штрафних балів.

Адвокат Андрій Степаненко прокоментував цей законопроект: «Кожен правопорушник сподівається, що його не піймають і нічого не станеться, тому який би штраф не встановлювали – правила все одно порушуватимуть. І тут як демотивуючий фактор потрібно застосовувати щось більш дієве, ніж штраф. Наприклад, арешт, навіть на невеликий термін: 3-5-7 діб або громадські роботи. Це буде досить принизливим покаранням для того, щоб правопорушник наступного разу задумався перед тим як перевищити швидкість або сісти напідпитку. Обмеження або позбавлення волі - жорстка санкція, вона не може застосовуватись за перевищення швидкості, але вона може застосовуватися до водіїв, які в нетверезому стані керують автомобілем. У решті випадків цілком працює система штрафів».

Крім цього, одним із нововведень є самостійне фіксування громадянами порушників правил дорожнього руху на камеру. Дане відео вони зможуть відправляти правоохоронцям, які притягнуть порушників до відповідальності.

«Я думаю, що можна було б доопрацювати цю норму, коли всю суму штрафу одержує той громадянин, який зафіксував правопорушення. Я вірю, що як тільки ці суми штрафів почнуть пропонувати людям, які зафіксували правопорушення, порушення правил дорожнього руху просто припиняться, оскільки кожен перехожий конкуруватиме з іншими перехожими за право першим зафіксувати неправильне паркування, або поворот через подвійне суцільне, або будь-яке інше порушення правил дорожнього руху і на цьому заробити. Досі держава тільки намагалася на нас заробляти, і якщо буде запроваджено подібний інститут заробітку, то тоді це буде елементом держуправління, адже держава делегує повноваження кожному громадянину та мотивуватиме його стежити за порядком на дорогах», - додав адвокат.

Також планують посилити покарання водіям, які керують транспортним засобом без прав. Таким порушникам пропонують обмежувати волю.

«Якщо людина позбавлена ​​права керування транспортним засобом сідає за кермо, то це вже можна назвати особливим цинізмом. Це демонстративне нехтування обмеженнями, які були для нього запроваджені за його попереднє порушення. Людина дає зрозуміти, що вона не збирається каятися і інструментарій, такий як застосування обмеження волі, дуже правильний», - підкреслив адвокат.

Наразі позиція МВС обговорюється, а готовий законопроект може бути поданий до Парламенту до кінця цього року.