Одеський суддя виграв справу про захист честі та гідності

Одеський суддя виграв справу про захист честі та гідності

Суддя і голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін виграв в суді справу про захист честі, гідності та ділової репутації.

Шевченківський районний суд міста Києва виніс рішення, яким зобов'язав столичного громадського працівника спростувати недостовірну інформацію, яку він поширював про Сергія Чванкін під час проведення мітингу у Києві.

Рішення суду вже набуло законної сили.

Так, 17 жовтня 2019 року на сайті «СТОП КОРУПЦІЇ» була опублікована стаття під назвою «Чванкін без присяги чинить правосуддя - це захоплення влади», - правозахисник».

У зазначеній статті містилася пряма мова громадського працівника Дмитра Павличенко, який заявив наступне: «Ми з'ясували, що в цієї особи навіть немає присяги. А згідно зі статтею 7-ою про судоустрій, суддя набуває повноважень, коли він урочисто приймає присягу в присутності Президента України. Цього у пана Чванкіна не було. Він підпадає під кримінальну відповідальність і це питання необхідно піднімати, тому що особа, яка не набула повноважень, не може здійснювати правосуддя, а коли вона здійснює правосуддя – це вже захоплення влади».

Так, громадський працівник звинуватив суддю в тому, що він без присяги здійснює правосуддя.

Суд визнав цю інформацію недостовірною і зобов'язав відповідача спростувати її тим же чином, яким вона була поширена.

Також суд стягнув з відповідача більше 20 тисяч гривень судових витрат і витрат на правову допомогу.

Джерело: Я і закон