Казка про прокурора та один ФОП або як в Одесі збільшити земельну ділянку в 37 разів

Казка про прокурора та один ФОП або як в Одесі збільшити земельну ділянку в 37 разів

Жили були у Одеса-граді: Прокурор, ФОП Іван та градначальник Геннадій.

ФОП Іван був парубок моторний, і хлопець хоч куди козак (суб'єктивне судження автора). Було в нього невелике приміщення розміром 83 кв. м. за адресою: м. Одеса, Київське шосе, 12. І вирішив Іван зробити «розширення» так би мовити, не житлової площі. 2476,19 кв.м захотілося, не більше, не менше.

І пішов Іван, до градоначальника Геннадія. І каже:

- Хочу хороми розширити і не житлову площу підняти. Але так як у мене всього 83 кв. м, доведеться будувати 30 поверхів (2476,19 кв. м/83 кв. м = 30 поверхів).

А градоначальник Геннадій йому й відповідає:

- Не вдасться збудувати 30 поверхів і навіть не вдасться збудувати 27 поверхів + підвальне приміщення, тех. поверх та горище (як у нас іноді виходить). Землі тобі потрібно більше отримати.

- То як же я отримаю те, без аукціону земельного?

- Ти документи подавай, перед сном на місяць подивися, та секретне слово говори: «Ти земля-земля, що на Київському шосе, рости в 37 разів». А далі спати йди і побачиш, що буде.

Подав документи ФОП Іван і зробив усе, як говорив градоначальник Геннадій. І о диво, на ранок прокидається, а на сайті міськради Рішення від 24.06.17 № 2069-ІІV (Надати дозвіл ФОП Салтановському І.Я. на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,3110 га замість 0,0096 га ) - (рішення додано до статті).

А далі все як у казці, яблучко по блюдечку покотилося і документи перетворилися на договір оренди між ФОП Іваном та Одеською міської радою на земельну ділянку площею 0,3110 га (кадастровий номер 5110137600:65:042:0002).

І дізнався про це «чарівництво» Прокурор Одеський та Ізмаїльський Дмитро Вербицький і задумався, а чи правильно це, що «Салтановський І.Я., одержуючи в оренду земельну ділянку для вказаних цілей не маючи на меті використовувати її відповідно до умов договору, а саме для експлуатації та обслуговування будівлі станції технічного обслуговування та магазину площею 83кв.м., у зв'язку із чим, з огляду на діюче законодавство мав придбати земельну ділянку площею 0,3014 га виключно за наслідком проведення аукціону.

Отже, можна дійти обґрунтованого висновку, що право власності на нежитлове приміщення, площею 83кв.м., розташованого за адресою: м. Одеса, Київське шосе, 12 а куплено на підставі підроблених документів саме для подальшого заволодіння земельною ділянкою зі значно, а саме у 37 разів, більшою площею ніж площа нежитлового приміщення».

І подав Прокурор до суду Господарського позовну заяву, описавши ситуацію (додано до статті) і відкрив суд провадження № 916/706/21.

А чи були права у Прокурора, щоб робити такі дії, ми розповімо наступного разу, оскільки казка довга не може бути (люди не читають довгі статті, оскільки їм не буде коли гортати важливу стрічку новин у соціальних мережах).

Далі буде…

Автор: Чарівник Гудвін

Рішення Одеської міської ради від 24.06.17 № 2069-ІІV: https://bit.ly/3PnNvvz

Позовна заява заступника керівника Одеської обласної прокуратури: https://bit.ly/3OmRJCC