Інфраструктуру півдня України обговорили на форумі MINTRANS Club

Інфраструктуру півдня України обговорили на форумі MINTRANS Club

В Одесі 17 червня 2021 року відбувся форум MINTRANS Club. На ньому піднімали питання розвитку інфраструктури південної частини України, в тому числі, питання портової екосистеми, розвиток портової галузі в Україні, конкурентоспроможності українських портів та міжнародного співробітництва.

У заході з доповіддю взяв участь мер Одеси - Геннадій Труханов.

Він подякував організаторам за можливість підняти важливі питання й проблеми, а також сподівається отримати фідбек.

Тема його виступу: “Місто - порт: екосистема”. Одеський міський голова назвав важливі напрямки, які потребують державної підтримки. Серед важливих взаємопов'язаних проблемних об'єктів - Хаджибейська дамба, Румунський канал, поля фільтрації, глибоководний випуск і берегозахисні споруди.

Разом з обговоренням проблемних питань, Геннадій Труханов представив ряд пропозицій: наприклад, прискорити прийняття документа з управління прибережною зоною, внести зміни до чинного законодавства і направити 50% надходжень від сплати портових зборів до місцевих бюджетів для поліпшення екології та відновлення інфраструктури.

Також на форумі виступив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. Його виступ був пов'язаний з темою морських портів Одеського регіону. За його словами, морські порти, які зосереджені і працюють в Одеській області, мають вагомий вплив на розвиток економіки не тільки Одеського регіону, а й України в цілому. І на даний момент необхідно визначити основні напрямки подальшого розвитку України як морської держави з урахуванням забезпечення економічних інтересів і безпеки держави.

Одеська обласна державна адміністрація (ОДА) приділяє особливу увагу морегосподарському комплексу області. Але є ряд проблем: неефективне управління портовою інфраструктурою, незадовільний стан інфраструктури українських портів, застаріла транспортна інфраструктура, скорочення обсягів транзитних вантажів, що обробляються в Україні, а також недостатньо використаний потенціал інтеграції в міжнародні транспортні коридори.

Також голова Одеської ОДА підняв питання функціонування залізничного транспорту України, зазначивши, що в ній також є ряд проблем: катастрофічна зношеність рухомого складу, невідповідність між списанням і придбанням вантажних вагонів і локомотивів та інші. У найближчій перспективі цю галузь України чекає втрата конкурентоспроможності у зв'язку із зростанням логічних витрат і занепад вантажного залізничного руху.

Форум проходив у двох форматах: оффлайн і онлайн. У заході взяли участь: керівники профільних та суміжних міністерств, керівники міста, районів та області, митної служби, Адміністрація морських портів України, «Укравтодору», Українська залізниця, представники профільних асоціацій, терміналів, торгових палат, а також представники бізнесу, європейських та українських фінансових структур.

Фотографія взята з сайту Одеської ОГА