Громадський центр правосуддя допоміг одеситці скасувати борг за комунальні послуги

Громадський центр правосуддя допоміг одеситці скасувати борг за комунальні послуги

До Громадського центру правосуддя звернулася мешканка міста Одеси Баришева Лариса, яка вже тривалий час у різних судових провадженнях відстоює право мешканців багатоквартирного будинку на належне управління спільним майном. Підставою виникнення спору, на думку відвідувачки, стало незаконне призначення голови об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, що в подальшому поставило під сумнів легітимність усіх рішень, що були прийняті від імені ОСББ. Про це розповідає "Я і закон". 

Наразі в судах розглядаються вимоги щодо скасування рішення про обрання голови, про скасування рішення щодо затвердження тарифів та декілька позовних заяв відносно самої громадянки – про стягнення з неї заборгованості за нібито спожиті комунальні послуги.

Як заявив ініціатор створення Громадського центру правосуддя Сергій Чванкін, завдяки експертам центру щодо кожної із справ було надано вичерпну консультацію стосовно предмета доказування, доказів, які підтверджуються відповідні обставини та сформовано правову позицію.

Без допомоги експертів Центру, на жаль, у суді першої інстанції одеситці не вдалося спростувати наявність у неї заборгованості, однак апеляційна скарга, складена за участі експертів Центру, допомогла у вирішення спору: рішення суду першої інстанції щодо стягнення на користь ОСББ спожитих комунальних послуг було скасовано.

Таким чином, створено певний прецедент, що допоможе мешканцям цього будинку протистояти незаконному нарахуванню заборгованості до моменту скасування в інших судових проваджені рішень про встановлення тарифів та до вирішення питання про призначення нового керівного органу ОСББ.

Джерело: Я і закон


Нагадуємо, що Громадський центр правосуддя продовжує свою роботу, у тому числі й у дистанційному режимі: отримати правову допомогу, консультацію нотаріуса чи медіатора, можна звернувшись до Громадського центру правосуддя через офіційну сторінку Центру Facebook.

Центр працює щовівторка та щосереди з 10:00 до 14:00 за адресою: м. Одеса, вул. Варненська 3-Б (приміщення Київського районного суду м. Одеси).