Олександр Рябець: Які документи необхідні для купівлі-продажу земельної ділянки

Олександр Рябець: Які документи необхідні для купівлі-продажу земельної ділянки

1 липня 2021 року в Україні відкривається ринок землі. Вже на першому етапі громадяни України зможуть купувати і продавати земельні ділянки.

Адвокат, керуючий партнер ЮК “Legal partner” Олександр Рябець розповів, які документи необхідні для оформлення договору купівлі-продажу.

З 1 липня починається перший етап відкриття ринку землі.  Згідно з цим етапом, продаж земель дозволений лише фізичним особам та до 100 га на особу. Для юридичних осіб така процедура буде можлива з 1 січня 2024 року з обмеженням до 10 тис. га на особу. А іноземці зможуть купувати землі лише після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі.

Олександр зазначив, що до переліку документів, які необхідні для оформлення такого договору входять: паспорт покупця та продавця та їх ідентифікаційні коди. Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, державні акти чи витяги, в залежності від того, коли було оформлено земельну ділянку.

Надалі нотаріус буде проводити перевірку, яка буде включати в себе: встановлення особи набувача, встановлення кінцевого бенефіціара, чи не попадає покупець під санкції та чи не підозрюється у терористичній діяльності.

«До того ж, розрахунок буде проводитись у безготівковій формі, однак покупцеві потрібно буде підтвердити походження своїх коштів», – доповнив адвокат.