Втратили банківську картку за кордоном: що робити?

Втратили банківську картку за кордоном: що робити?

Безготівкова оплата невід’ємна частина життя сучасної людини. Багато українців, які наразі проживають за кордоном продовжують користуватись картками українських банків, що випущені міжнародними платіжними системами. Користувачі можуть здійснювати розрахунок у терміналах та знімати готівку в банкоматах. Однак під час активного користування карткою вірогідність її втрати чи пошкодження збільшується. Перебуваючи за кордоном, що можна зробити?

 Перш за все, заздалегідь необхідно подбати про платіжну безпеку:

  • встановити послугу смс-інформування про операції з використанням картки, що дозволить Вам контролювати витрати;
  • встановіть ліміти на розрахунки, це не дозволить шахраю витратити одразу всі гроші з Вашої картки.

Якщо Ви помітили, що картка втрачена:

Перший етап – перерахування коштів:

  • якщо у Вас відкрито декілька рахунків – зробіть переказ залишку з втраченої картки на інший рахунок. Це можна зробити у мобільному додатку або через інтернет-банкінг.
  • у випадку якщо рахунок один, то можна відкрити цифровий рахунок та переказати туди кошти. Для цього у мобільному додатку оберіть послугу «замовити цифрову картку».

Другий етап – блокування втраченої картки:

  • заблокувати картку у мобільному додатку або через чат-бот.
  • блокування через гарячу лінію банка. Оператор поставить декілька запитань для ідентифікації користувача (ПІБ, номер рахунку, залишок на рахунку, кодове слово та інше) і прийме заявку на блокування картки. Звертаємо Вашу увагу, що оператори банку ніколи не запитують Пін-код картки, CVV-код чи CVC-код.
Джерело: VisitUkraine.today