Вища рада правосуддя звернула увагу на повідомлення голови Приморського районного суду про втручання у професійну діяльність

Вища рада правосуддя звернула увагу на повідомлення голови Приморського районного суду про втручання у професійну діяльність

ВРП звернеться до офісу Генерального прокурора для перевірки обставин, зазначених у повідомленні  Сергія Кічмаренка - голови Приморського районного суду м.Одеса. Голова повідомив про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, раніше голова Приморського районного суду м. Одеса звернувся з повідомленням до ВРП, де вказав, що двоє невідомих осіб вистежували його: стежили за чоловіком до його будинку, а далі почали збір інформації за допомогою квадрокоптеру і вбудованих в нього технічних засобів (мікрофона і камери).

Як повідомила Одеська обласна прокуратура, розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.182 Кримінального кодексу України. Проведення досудового розслідування доручено слідчим Біляївського відділу поліції ГУ НП в Одеській області. Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами Іллічівської місцевої прокуратури.

Крім цього, суддя повідомив, що в Інтернеті поширюють публікації щодо нього як судді, в яких викладена інформація, яка не відповідає дійсності і має провокаційний характер. Одна з публікацій містить відомості про адресу місця проживання та персональні дані судді, що викликає побоювання щодо безпеки голови. На даний час відсутня інформація про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за фактами зазначених публікацій та про початок досудового розслідування.

ВРП вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів, зокрема, при необхідності звертається до прокуратури про надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, скоєних щодо суду, суддів, членів їх сімей, тощо.

Також Вища рада правосуддя нагадує: тиск на суддів і втручання в їх діяльність забороняється. Статтею 376 КК України передбачена кримінальна відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді.