Суд оштрафував українську блогерку за неналежне надання послуг

Суд оштрафував українську блогерку за неналежне надання послуг

Господарський суд міста Києва постановив оштрафувати Алевтину Черкашину (київський блогер в Instagram: diva_olivka) на 250 тисяч гривень. Причиною є не виконання зобов'язань, згідно зі складеним договором між блогером і клієнтом.

Алевтина Черкашина склала договір з приватним підприємцем Веронікою Синицею. Блогер повинна була розмістити в своєму акаунті Instagram рекламні тексти і відеоролики про проведення розіграшу призів - giveaway. Договором було встановлено, що Алевтина обіцяє залучити 50 тисяч нових підписників для сторінки/аккаунта Вероніки. За це приватний підприємець повинна була заплатити блогеру 500 тисяч гривень: 50% в день старту розіграшу, 50% після його закінчення.

Однак по закінченню розіграшу на Вероніку підписалося близько 23 тисяч людей.

У суді Алевтина вказала, що підписка в соціальних мережах - справа кожного, і блогер не може впливати на бажання людей. Суд погодився з її висловлюванням, проте дівчина сама підписала договір, де взяла на себе зобов'язання про підписку 50 тисяч людей для відповідного аккаунта/сторінки Вероніки.

Вероніка Синиця подала до суду через порушення умов контракту. Підприємниця вимагала з блогера 250 тисяч гривень штрафу за невиконання контракту, 700 тисяч гривень у вигляді компенсації упущеної вигоди, 250 тисяч гривень матеріального збитку і 50 тисяч гривень за моральну шкоду.

Суд виніс рішення, згідно з яким, блогер повинна виплатити Вероніці Синиці 250 тисяч гривень, а також 3750 гривень судового збору. Підстави для виплати інших перерахованих вище сум підприємниця не змогла довести в суді.