Соціальна послуга «Представництво інтересів»

Соціальна послуга «Представництво інтересів»

В Україні є багато видів соціальної допомоги. Прес-служба Міністерства соціальної політики розповіла ще про одну послугу, яка стосується осіб та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах - представництво інтересів.

Представництво інтересів передбачає наявність посередника, він допомагає в діях і заходах особам і сім'ям, які знаходяться в складних життєвих ситуаціях.

Ця послуга надає:

 1. Допомогу в оформленні або відновленні документів.
 2. Допомогу в розшуку близьких і рідних.
 3. Допомогу у відновленні родинних і соціальних зв'язків.
 4. Сприяє і встановлює зв'язкі з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, установами і т. д.

Скористатися послугою можуть особи і сім'ї, які самостійно вирішити складні життєві обставини не в силах і їм необхідна людина, яка прийде на допомогу.

Послуга надається:

 • бездомним особам;
 • особам, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
 • громадянам похилого віку;
 • інвалідам;
 • особам, які постраждали від торгівлі людьми, від насильства в сім'ї тощо.

Також отримати послугу можуть:

 • особа або сім'я, в тому числі прийомна, сім'я опікунів/піклувальників;
 • дитячий будинок сімейного типу;
 • окремі соціальні групи, які перебувають у складних життєвих обставинах (спричинених інвалідністю, віком, станом здоров'я, соціальним становищем, життєвими звичками, способом життя).

Соціальна послуга надається за рахунок бюджетних коштів. Рішення про її призначення або відмову приймає структурний підрозділ з питань соціального захисту населення уповноважених органів системи надання соціальних послуг.

Для отримання соціальної послуги необхідно надати заяву від того, кому вона необхідна або від його законного представника. Фахівці проведуть комплексне оцінювання індивідуальних потреб, складуть індивідуальний план надання послуги.

Після того, як визначать індивідуальний план, одержувач і постачальник послуги повинні укласти договір про надання послуги представництва інтересів.

Рішення про призначення послуги або відмову має бути прийнято не пізніше ніж через 10 днів з дати звернення одержувача соціальної послуги або його законного представника.