Що робити, якщо колектори вимагають повернути кредит, який ви не брали?

Що робити, якщо колектори вимагають повернути кредит, який ви не брали?

Колектори - фахівці з повернення простроченої заборгованості. Їх залучають кредитори, якщо людина не повертає борг або не вносить обов'язкові платежі вчасно. Саме слово «колектор» у багатьох викликає аж ніяк не приємні асоціації. Погодьтеся, не сильно радісно, коли вам телефонують з погрозами. І зовсім не радісно, коли ні ви, ні ваші рідні/знайомі кредит не брали, а дзвінки/смс/погрози надходять вам кожен день. Що в такому випадку робити? Чи можна захистити себе?

Пам'ятайте: все завжди потрібно фіксувати. Якщо на вашу адресу надходять погрози, смс, дзвінки з образами від колекторів, то вам необхідно зберегти їх як докази. Зробіть скріншоти повідомлень, журналу дзвінків, запишіть телефонну розмову на диктофон і зверніться з цим в правоохоронні органи.

Сидіти, склавши руки, не потрібно. Необхідно дізнатися більше про кредит, який нібито взяли ви або ваші рідні. Для цього вам варто звернутися в Бюро кредитних історій. Таке Бюро створено для збору, зберігання та використання інформації, яка становить кредитну історію. Кожна людина має право на безкоштовну інформацію про свою кредитну історію один раз на рік. Подібних Бюро є кілька, вони почали ввести свою діяльність з 2005 р. Для того, щоб дізнатися, в якому Бюро є ваша кредитна історія – сформуйте запит до кожної організації. Але ви можете полегшити собі завдання: ви також можете скористатися Єдиним реєстром бюро кредитних історій, куди поміщений перелік зареєстрованих в Україні кредитних історій.

Залежно від того, яку інформацію Ви отримаєте, є кілька шляхів вирішення проблеми.

  1. Кредитна історія порожня: письмово зверніться до фінансової компанії, яка вас турбує із запереченням проти обробки своїх персональних даних. Якщо колектори продовжують вас турбувати, вам необхідно звернутися через онлайн-приймальню до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або написати йому на поштову адресу.
  2. У кредитній історії є інформація про кредит, але ви його не брали: вам необхідно звернутися до фінансової установи, в якій був узятий кредит, з письмовою заявою про розірвання кредитного договору та прохання надання завірених, належним чином, копій договору про надання споживчого кредиту. Далі необхідно звернутися в правоохоронні органи із заявою про те, що на ваше ім'я був незаконно оформлений кредит і використані персональні дані.

Слідчий поліції вносить інформацію про дане правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Дана проблема вирішується в кримінальному провадженні або через звернення до суду із заявою про визнання договору про надання кредиту недійсним.

За матеріалами: Міністерство юстиції; БПД.

Раніше ми писали: