Розкрито корупційну схему, в якій брала участь Одеська митниця

Розкрито корупційну схему, в якій брала участь Одеська митниця

Виявлена нова корупційна схема, спрямована на отримання поборів з підприємців і громадян, які захотіли отримати вживане авто з Кореї. Про це розповів народний депутат Верховної Ради Олексій Леонов на своїй сторінці в Facebook.

Організаторами схеми є представники бізнесу та криміналу, до її функціонування долучилися керівники митних органів.

В Україні створили сайт "Carstat", на якому міститься вся інформація про вживані корейські машини. Однак ціни транспортних засобів на сайті значно відрізняються від реальної вартості в Кореї: завищені в 2-3, іноді в 4 рази.

У той час, поки паром з транспортними засобами йде з Кореї в пункт призначення, учасники корупційної схеми скидають номери вин-кодів машин співучасникам з України. Останні, в свою чергу, скачують дані з сайту "Carstat" і подають документи на розмитнення.

Використовуючи сайт, учасники корупційної схеми можуть змінювати ціну на авто: підвищувати і знижувати її. Митники формуватимуть ціну на основі сайту. Тим самим, люди будуть стикатися з додатковими витратами на розмитнення машини, що не було ними передбачено.

- Поки йде розмитнення машини, співробітники митних служб Одеси використовують ціну, яка розміщена на сайті: якщо ви купили авто з доставкою за 1800$, то ціна на сайті без доставки буде вже 10680$, - пояснює Олексій Леонов.

У тому випадку, якщо ціна вам не підходить, вам пропонують «близькі» компанії. Через відсутність конкурентів на ринку, даним компаніям простіше створювати «правильні» умови. Таким чином створюється вибір без вибору - люди все одно будуть переплачувати за оформлення документів, адже купуючи машину, вони не розраховували на додаткові витрати.

Народний депутат подав звернення, просить СБУ, НАБУ, ДБР розібратися з корупційною схемою, а також поговорив з Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і Міністром фінансів на дану тему.