Одеська прокуратура повідомила про підозру колишньому командиру Морської охорони: коментар Державної прикордонної служби

Одеська прокуратура повідомила про підозру колишньому командиру Морської охорони: коментар Державної прикордонної служби

За процесуального керівництва прокурорів Приморської окружної прокуратури, колишньому командиру корабля морської охорони Одеського загону Морської охорони повідомили про підозру за ч.3 ст. 425 КК України - недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило істотну шкоду, вчинену в умовах особливого періоду, крім воєнного стану. Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

16 листопада 2019 року, згідно з інформацією, отриманою під час слідства, командир корабля перебував у пункті постійної дислокації на кораблі морської охорони, яка несла бойове чергування в акваторії Чорного моря поблизу Одеського морського порту. Чоловік не вжив жодних заходів до затримання і конвоювання танкера "Delfi" в найближчий порт, знаючи, що у танкера є порушення.

Що стосується порушень, то під час огляду судна, прикордонники встановили, що танкер перетнув державний кордон України без необхідних документів; команда танкера була меншою, ніж потрібно: замість п'яти осіб на судні було три.

Крім цього, судно було в незадовільному стані: зафіксована непрацездатність головних двигунів судна, втрачено один якір, системи зв'язку працювали нестабільно, було відсутнє паливо і провізія, що створювало передумови до загрози життю і здоров'ю членів екіпажу і сторонніх осіб.

Держприкордонслужба і Морська охорона відомства прокоментували дану ситуацію. Відзначається, що у справі з командиром корабля всі вичерпні заходи відповідно до наданих повноважень приймалися в повному обсязі.

Судно "Delfi" знаходилося під прапором Молдови в територіальному морі України із закритим кордоном. Воно користувалося свободою судноплавства відповідно до норм міжнародного права, отже відсутній факт незаконного перетину державного кордону.

Корабель морської охорони здійснював постійне спостереження за судном, і після прийняття інформації СБУ про можливу причетність судна до протиправної діяльності, оглядова група, в межах компетенції Морської охорони ДПСУ, здійснила огляд судна.

Під час проведення огляду, прикордонники зафіксували низку порушень у документах судна. Також вони відзначили незадовільний стан самого судна, до того ж загрозу навігаційній та екологічній безпеці, особливо в тих погодних умовах, які прогнозувалися.

Про це були проінформовані взаємодіючі органи, до компетенції яких належить усунення виявлених порушень. У тому числі, Державна екологічна інспекція, Державна фіскальна служба, Адміністрація морських портів, Державна служба морського і річкового транспорту, СБУ, Нацполіція.

Підстав для затримання і конвоювання судна в порт не було, оскільки не були виявлені порушення прикордонного законодавства.

Як наголошується в повідомленні, враховуючи аварійний стан судна і складні погодні умови була необхідність проведення рятувальної операції.

Забезпечення безпеки плавання не входить до компетенції Морської охорони Державної прикордонної служби.

У порту «Південний» відбулася міжвідомча нарада щодо розвитку ситуації з судном. На нараді були присутні представники всіх структур, до компетенції яких належить вирішення питань з аварійним плавзасобом. Рішення зборів зафіксовано протоколом, однак конкретні дії з буксирування судна і поставки його в найближчий порт не були визначені.

Доручень від інших структур для підрозділів морської охорони не надходило.

Коли по відкритих каналах зв'язку капітан судна "Delfi" подав сигнал лиха, корабель Морської охорони залишався поруч, в готовності врятувати екіпаж до прибуття буксирів і катера Морської пошуково-рятувальної служби.

У своєму повідомленні, Держприкордонслужба підвела підсумок: повноваження Морської служби ДПСУ в частині забезпечення охорони державного кордону моря, контролю за плаванням і перебуванням невійськових суден у прилеглій зоні, територіальному морі і внутрішніх водах України, заходом їх у внутрішні води і порти України і перебування в них, командиром корабля виконані в повному обсязі, в його діях не було недбалого ставлення до служби.

Державна прикордонна служба України пообіцяла відстоювати чесне ім'я та права офіцера, який повною мірою виконав покладені на нього обов'язки.

Фото: dumskaya.net

Раніше ми писали: