Президент України посилив відповідальність за вчинення домашнього насильства

Президент України посилив відповідальність за вчинення домашнього насильства

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознаками статі» №1604-IX. Закон був прийнятий Верховною Радою 1 липня 2021 року.

Таким чином в Україні встановлюється можливість отримання відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди за пережите домашнє насильство. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Згідно з документом, військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового забороненого припису або неповідомлення поліції про місце свого тимчасового перебування у разі такого припису.

Також Законом встановлено штрафи за згадані правопорушення: від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк до 10 діб.

За повторне порушення (протягом року) - штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адмінарешт на строк до 15 діб.

Закон набув чинності з 30 липня.