Право на пільговий проїзд у громадському транспорті

Право на пільговий проїзд у громадському транспорті

Однією з соціальних гарантій держави є забезпечення пільгового проїзду громадянам, які мають на це право, згідно із законодавством.

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт»: автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забезпечують пільгові перевезення пасажирам, які мають, відповідно до Закону, таке право.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовляти у пільговій поїздці, якщо немає випадку, передбаченого законом.

Безпідставна відмова від пільгової поїздки тягне за собою відповідальність за законом.

Хто має право на пільговий проїзд?

Категорій досить багато, перерахуємо деякі:

  • Ветерани війни;
  • Інваліди, діти-інваліди та особа, яка супроводжує інваліда першої групи або дитину-інваліда;
  • Діти з багатодітних сімей;
  • Діти до шести років (без права зайняти окреме місце для сидіння);
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2;
  • Діти, яким встановлена інвалідність, пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
  • Пенсіонери за віком та інші.

Залежно від того, до якої категорії пільгових пасажирів ви належите, у вас буде посвідчення, яке необхідно показувати водієві транспорту для пільгової поїздки.

Хто відшкодовує перевізникам збитки за пільговий проїзд громадян?

Ст. 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» свідчить, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надавати перевізникам, які здійснюють пільгові поїздки пасажирів за врегульованими тарифами, компенсацію.

Таким чином, у бюджетах кожного міста має враховуватися відшкодування збитків перевізникам.

Мені відмовили в пільговому проїзді!

На жаль, буває, що перевізники/водії "забувають" про право громадянина на пільговий проїзд і відмовляють людині в такій поїздці. Тоді вам необхідно дізнатися найменування перевізника, ПІБ водія, номер транспортного засобу, час і маршрут. Також бажано знайти свідків. Далі вам необхідно звернутися зі скаргою в поліцію.

Ви також можете викликати поліцію на місце подій - якщо водій наполегливо треубует оплати за проїзд і відмовляється їхати далі по маршруту.

Повідомити про порушене право на пільговий проїзд можна до територіального управління Державної служби України з безпеки на транспорті.

Фото: od.vgorode.ua