Після звернень Спілки юристів та інших ГО, Президент почав призначати суддів

Після звернень Спілки юристів та інших ГО, Президент почав призначати суддів

Після звернень Громадської організації «Спілка юристів Одеської області» до Президента України, щодо кадрової ситуації, яка склалась в судах Одеської області та звернень Вищої ради правосуддя спільно з іншими професійними організаціями, з приводу кадрової ситуації, яка склалась в український судах в ціломуПрезидент підтримав подання Вищої ради правосуддя та підписав укази про призначення 10 суддів на посади. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Нещодавно, ми писали, що Громадська організація «Спілка юристів Одеської області» зверталась до Президента України Володимира Зеленського, як гаранта Конституції України з приводу кадрової ситуації, яка склалась в український судах.

Олександр Рябець, адвокат, голова ГО «Спілка юристів Одеської області» наразі звернув увагу на те, що не дивлячись на скептичні погляди, професійні організації все ж мають виступати у підтримку та на захист законів України та прав громадян, а також підтримувати судову гілку влади висвітлюючи проблемні питання.

«Те, що Президент України оперативно розглядає та реагує на такі звернення професійних організацій – добре характеризує роботу його команди. Вже відомо, що ВРП внесла Президентові нові подання про призначення суддів. Тож, сподіваємось, що і подальші призначення відбудуться найближчим часом, адже проблема кадрової кризи потребує негайного вирішення», - зазначив Олександр Рябець.

Таким чином, Згідно з Указами Президента України від 13 грудня 2021 року № 637/2021, 638/2021, 639/2021 призначено:

КРАВЧЕНКА Петра Анатолійовича – на посаду судді Тарутинського районного суду Одеської області;

ЛЕВЧЕНКА Андрія Миколайовича - на посаду судді Добропільського міськрайонного суду Донецької області;

БЕСТАЧЕНКО Олену Леонідівну - на посаду судді господарського суду Кіровоградської області;

АЛЕКСАШИНУ Наталію Сергіївну - на посаду судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області;

Указом Президента України від 13 грудня 2021 року № 640/2021 призначено:

БИТЯКА Ігоря Григоровича – на посаду судді Васильківського районного суду Дніпропетровської області;

СУБОТІНУ Світлану Анатоліївну – на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області;

ІСАЄВУ Діану Аркадіївну – на посаду судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська;

НІКОЛЕНКО Дар’ю Миколаївну – на посаду судді Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

ШЕВЧЕНКО Марину Олександрівну – на посаду судді Лисичанського міського суду Луганської області;

ГРИНОВЕЦЬ Оксану Богданівну – на посаду судді Козівського районного суду Тернопільської області.

Нагадаємо, що наразі в судовій владі України спостерігається кадровий колапс – дефіцит суддівських кадрів становить 29 % від затвердженої штатної чисельності (2094 суддівські посади). Із 7304 штатних посад суддів фактично заповнені 5210, з яких повноважними є 4659 суддів. Кількість суддів, які здійснюють правосуддя, становить лише 64 %  від затвердженої кількості штатних посад суддів, що унеможливлює реалізацію громадянами України права на справедливий суд.

Тривала кадрова криза призвела до надмірного підвищення навантаження на діючих суддів, до виснаження суддівського корпусу, оскільки впродовж майже 5 років працювати з однаковою ефективністю в шаленому ритмі фізично неможливо.

Як наслідок, українці змушені в буквальному сенсі стояти в черзі за правосуддям, роками очікувати рішення суду у справах, розгляд яких згідно положень чинних процесуальних кодексів має бути максимально оперативним та пріоритетним.

Тож, підписання Президентом України указів про призначення 10 суддів на посади – крок до вирішення проблеми кадрового колапсу в суддівському корпусі України та відновлення права громадян на доступ до правосуддя!