Перепризначення житлових субсидій на наступний період

Перепризначення житлових субсидій на наступний період

Прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 420 передбачає перегляд окремих критерій майнового та матеріального стану при наданні житлових субсидій. Зокрема, здійснення дорогих покупок, наявності рухомого/нерухомого майна, депозити тощо. Про це інформує прес-служба Міністерства соціальної політики.

Постанова була прийнята з метою забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів. Міністерство пішло на такий крок після того, як люди, яким призначили субсидію, здійснили дорогі покупки. Наприклад, автомобіль (понад 800 тис. грн, валюта на суму понад 1 мільйон гривень, нова сільськогосподарська техніка).

Також було прийнято постанову Кабінету Міністрів №505. Воно передбачає розгляд питань про призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 року без звернень громадян.

Винятками будуть ті домогосподарства, яким житлова субсидія належала в грошовій безготівковій формі; була призначення за фактичним місцем проживання осіб (орендарі, внутрішньо переміщені особи і т.д.); була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Таким чином, більше 85% домогосподарств отримають житлову субсидію в наступному періоді автоматично.

Між органами соціального захисту населення налагоджено зв'язок в автоматичному режимі - відомості про доходи від Пенсійного фонду України та податкових органів приймаються майже миттєво і відбувається підготовка до процесу масового розрахунку субсидій на неопалювальний період.

В ході аналізу будуть застосовані відомості від різних джерел інформації: банківські установи, реєстр прав на рухоме і нерухоме майно.

Призначення та нарахування житлових субсидій буде здійснено, починаючи з травня поточного року. Наявність заборгованості не вплине на рішення про призначення житлової субсидії.