Особливості прийняття підлітка на роботу

Особливості прийняття підлітка на роботу

Ви - роботодавець. І ви берете на роботу підлітка. Чи є якісь особливості правового регулювання праці неповнолітніх? Є, відповімо ми. Що Вам потрібно знати?

Ніхто не має права брати на роботу людей, вік яких менше 16. Але є деякі винятки.

Якщо підлітку 15 років, ви можете його взяти на роботу, але тільки за згодою одного з батьків або особи, яка замінює батьків.

Ви також можете і 14-річного підлітка за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, але тільки для виконання найлегшої роботи, яка не зашкодить здоров'ю і не порушить процес навчання. Підліток буде приходити у свій вільний час.

Згідно зі ст. 187 Кодексу законів про працю України, несоршнолітні особи прирівнюються у трудових правовідносинах до повнолітніх. У галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умовах праці користуються пільгами, які встановлені законодавством України.

Особливості роботи з неповнолітніми проявляються вже на стадії підписання трудового договору:

- документ повинен складатися обов'язково в письмовій формі;

- підліток перед прийняттям на роботу обов'язково проходить медичне обстеження. Медогляд здійснюється щороку до настання 21 року.

- випробувального терміну для підлітка немає;

- кожна організація, яка має серед підлеглих неповнолітніх, повинна мати список подібних співробітників, з позначенням їх дати народження.

Під час роботи діють обмеження:

- керівникам забороняється залучати неповнолітніх до нічних, понаднормових робіт або робіт у вихідні дні;

- враховуючи фізіологічні здібності підлітків, забороняється їх залучення до підняття і переміщення речей, які перевищують встановлені граничні норми маси;

- підлітка не можна відправити на ту роботу, яка може зашкодити його здоров'ю.

Робочий час у підлітків:

Якщо йому 14-15 років: то не більше 24 годин на тиждень під час канікул.

Якщо від 15-16: то не більше 24 годин на тиждень.

Від 16 до 18: 36 годин на тиждень.

Зарплата:

Заробітна плата, незважаючи на невеликий робочий час, виплачується в тому ж розмірі, що і працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Звільнення:

Ви можете звільнити неповнолітнього, якщо на це згодна службу у справах дітей. А якщо робота, яку виконує підліток, загрожує його здоров'ю, то державні органи або службові особи, які спеціалізуються на догляді за відповідністю законодавству про працю, мають право вимагати розірвати трудовий договір з неповнолітнім.