Одеситів попереджають про небезпечні інвестиції

Одеситів попереджають про небезпечні інвестиції

За інформацією, що міститься на інтернет-ресурсах, за адресою: Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова планується розмістити шість багатоповерхових будинків від 7 до 25 поверхів. Причому на місці запроєктованого дитячого садка рекламується ще один багатоквартирний житловий будинок. Про це повідомляється на офіційному сайті міста Одеси.

Щільність забудови перевищує нормативну, а також не передбачено улаштування транспортної розв’язки та необхідних об’єктів соціальної інфраструктури. Вказане є порушенням ДБН Б.2.2-12:2019, а саме норм інсоляції, щільності забудови, охорони праці під час виконання будівельних робіт та протипожежних відстаней.

Наразі на цій ділянці зведено два житлових будинки та розпочато будівництво третього.

Водночас між ВАТ «Одесаобленерго» (нова назва – АТ «ДТЕК Одеські електромережі») та ТОВ «ХАНБЕР ТРЕЙД» 16 серпня 2018 року укладено договір № 0439-2018-0101 про приєднання до електричних мереж та видано технічні умови № 0439-2018-0101 до електричних мереж з величиною максимального навантаження 1тис. 750 кВт.

У вказаних технічних умовах передбачено, що замовник, ТОВ «ХАНБЕР ТРЕЙД», зобов’язаний розробити проєкт зовнішнього та внутрішнього електропостачання об’єкта, погодити документацію з АТ «ДТЕК Одеські електромережі» та оплатити розраховану на підставі погодженої проєктної документації вартість послуги, а виконавець – приєднати до мереж після оплати.

Забудовник розробив проєктну документацію та надав на погодження до «ДТЕК Одеські електромережі». Проєктна документація 04.01.2022 із зауваженнями була повернута замовнику на доопрацювання.

Станом на сьогодні «ХАНБЕР ТРЕЙД» не виконав умови договору та технічні умови.

У зв’язку з чим потенційних покупців попереджають, що інвестування у вищезазначений об’єкт є небезпечним, оскільки частина об’єкта введена в експлуатацію без належного підключення до електричних мереж, що призведе до оплати за електропостачання за промисловими тарифами для жителів комплексу та може призвести до перебоїв електропостачання.

Враховуючи вищезазначене, підготовлено та направлено лист Міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову з проханням вжити відповідних заходів реагування.

Автор: Ірина Яковлєва