Одесити можуть претендувати на компенсацію за відключення світла

Одесити можуть претендувати на компенсацію за відключення світла

18 серпня на засіданні Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, були внесені зміни до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання. Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Мета змін - посилення відповідальності компаній за неякісне надання послуг споживачам.

Тепер передбачається:

  • встановлення компенсації за відсутність однієї фази протягом більш ніж 24 годин для споживачів, приєднаних до електричних мереж за трифазною схемою електроживлення;
  • посилення з 01.01.2022 р. стандарту за тривалістю аварійних перерв з 24 годин до 22 годин;
  • встановлення гарантованих стандартів щодо тривалості планових перерв в електропостачанні з попередженням споживачів. Допустима тривалість планових перерв в електропостачанні скорочується з 24 годин до не більше 12 (в незимні місяці) і до 6 годин (в зимові). Для значних за обсягом виконання планових робіт (реконструкція та заміна мереж) тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати 24 годин (у незимні місяці) та 8 годин (у зимові);
  • збільшення розмірів сум компенсацій для окремих стандартів (щодо аварійних перерв, що тривають більше 24 годин (а з 01.01.2022 р. - 22 години), і термінів усунення причин неякісного електропостачання).

Передбачається, що прийняття змін підвищить загальний рівень якості електропостачання для споживачів, зокрема, зменшиться тривалість перерв в електропостачанні.

Також варто звернути увагу на стандарт якості в електропостачанні, який ввели з 1 липня 2021р. – щодо частоти перерви, згідно з якою кожен споживач, у якого в попередні 12 календарних місяців, кількість перерв в електропостачанні перевищує допустимий стандарт – має право на отримання компенсації. Розмір компенсації споживача становить 200 грн - для побутового споживача, 600 грн - для непобутового споживача, і 50 грн за кожну перерву понад встановлений стандарт.

Допустима кількість перерв, тривалістю більше 1 години, протягом 12 місяців становить:

1. Аварійні перерви (з вини компанії):

- не більше 6 перерв для міст і селищ міського типу;

- не більше 8 перерв для сільської місцевості.

2. Планові перерви - не більше 11 перерв.

Для отримання компенсації необхідно звернутися до оператора системи розподілу, з яким укладено договір про надання послуг з розподілу електричної енергії, із заявою про надання компенсацій за недотримання гарантованого стандарту щодо кількості перерв в електропостачанні протягом 12 календарних місяців у точці розподілу споживача.