Одеситам нагадали про відповідальність за незаконну вирубку ялинок

Одеситам нагадали про відповідальність за незаконну вирубку ялинок

Зрубав ялинку – плати штраф

Наближаються новорічні та різдвяні свята. Наразі, одною з головних прикрас новорічних свят є ялинка. Щорік, дехто прикрашає штучну красуню, а дехто бажає придбати живу. Однак, не завжди вдається здобути таку ялинку законно.

На сьогоднішній день розпочалась реалізація ялинок в спеціалізованих місцях продажу. Адвокат ЮК «Legal partner» Катерина Радіонова нагадала про штрафи за незаконну вирубку та реалізацію новорічних красунь.

Варто пам’ятати, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Купуючи ялинку, громадяни можуть звернутись до продавця з вимогою надати ці документи для того, щоб переконатись, що купується новорічна ялинка без порушення вимог закону.

Незаконна вирубка хвойних дерев несе за собою стягнення штрафу у розмірі від 510 до 5100 грн. (згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення) . Також за незаконну вирубку зелених насаджень на території лісів передбачена кримінальна відповідальність (Ст. 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу»), що карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до шести місяців.

Відповідно до Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу затверджених Постановою КМУ № 665 і Такс для обчислення розміру шкоди заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктах, затверджених Постановою КМУ № 559 за самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна державі.

Сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною:

в межах населених пунктів за дерево діаметром:

  • до 6 см – 800 грн.
  • від 6,1 – 10 см – 1152 грн.
  • від 10,1 до 14 см – 1500 грн.
  • від 14,1 до 18 см – 1852 грн.
  • від 18,1 до 22 см – 2200 грн.

за межами населених пунктів за дерево діаметром:

  • до 10 см – 544,81 грн.
  • від 10,1 -14 см – 959,90 грн.
  • від 14,1 – 18 см – 2464,62 грн
  • від 18,1 – 22 см – 5058, 96 грн.

Також, під час реалізації  новорічних красунь продаж може  здійснюватися з порушенням правил торгівлі та порядку провадження господарської діяльності( згідно з статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення), а саме: торгівля в містах із рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях карається штрафом у розмірі  17 до 119 грн. із конфіскацією предметів торгівлі або без такої.