Нові карантинні норми набирають чинності з 20 вересня

Нові карантинні норми набирають чинності з 20 вересня

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до постанови №1236, які встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України. Постанова набирає чинності з 20 числа.

Як зазначає міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко: запропоновані зміни - можливість стримувати епідемічну ситуацію і зберегти економічну активність країни.

Прийняті зміни передбачають наступне:

  1. COVID-сертифікат матиме дві опції «жовтий» або «зелений» і міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.
  2. "Жовтий" сертифікат буде містити інформацію про перші щеплення. "Зелений" - про повний курс.
  3. У разі запровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки, вимоги до роботи навчальних закладів спрощені. Заклади працюватимуть за умови наявності не менше 80% працівників з «жовтим» або «зеленим» сертифікатом.
  4. Обмеження жовтого рівня епідемічної небезпеки не застосовуватимуться, якщо відвідувачі і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатру, театру, музеїв та інших культурних закладів, спортзалів і басейнів матимуть «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікат.
  5. Кінцеве рішення про те, надавати послуги тільки вакцинованим або дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником.
  6. У разі червоного рівня епідемічної небезпеки, навчальні заклади працюватимуть, якщо всі працівники мають «зелений» сертифікат.
  7. Також обмеження червоного рівня епідемічної небезпеки не застосовуватимуться до відвідувачів та організаторів масових заходів, працівників кінотеатру, театру, музеїв та інших культурних закладів, спортзалів та басейнів, якщо вони матимуть «зелений» COVID-сертифікат.
  8. Якщо особа, яка перетинає кордон України, має «жовтий» або «зелений» сертифікат про вакцинацію або одужання, то людина самоізоляцію може не проходити.
  9. COVID-сертифікати матимуть кольорові позначки виключно в цифровому форматі, друкувати його на папері відповідного кольору не потрібно.