НАБУ: Заволодіння землею в Одесі

НАБУ: Заволодіння землею в Одесі

6 жовтня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру 16 особам в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси та легалізації незаконно отриманих доходів.

НАБУ та САП викрили злочинну організаію, яка у 2016-2019 рр. фактично встановила контроль за наданням земельних ділянок в Одесі під забудову. Наразі слідство встановило ролі 10 осіб, серед яких чинні посадовці мерії Одеси.

Їхніми «зусиллями» місто втратило щонайменше 6 земельних ділянок площею майже 16 га за які компанії-забудовниці сплатили злочинній організації понад 1 мрлд грн неправомірної вигоди, тоді як місцева громада втратила землі в центрі міста та на узбережжі. Ці ділянки забудували багатоповерхівками, а квартири в них – продали.

Мова йде про наступні житлові комплекси:

Чотири  25-поверхових ЖК «Sea View», розташованих за адресою: Гагарінське Плато,4. Замовником будівництва виступає ПП "ДОФІН", генеральним підрядником -  Колективне підприємство "БУДОВА".

Два 15-поверхових ЖК «Скай Сіті Плюс» та два 23-24–поверхових ЖК «Скай Сіті», розташованих за адресою: вул. Варненська, 27-А/2, 27-В, 27-Г. Замовником будівництва є ТОВ "ТРАНСКОМ СТРОЙ", генеральним підрядником – КП "Будова".

Сім 25-поверхових ЖК «Альтаїр-3», розташованих за адресою: вул. Жаботинського, 54-а. Замовником будівництва виступає Одеська обласна прокуратура, генеральним підрядником - КП "Будова".

25-поверховий Апарт-комплекс «Морська резиденція», розташований за адресою: вул. Академічна, 30. Замовником будівництва є КП "МІСЬКЕ КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО", генеральний підрядник - КП "Будова".

За висновками експертиз, через вибуття земельних ділянок, громада Одеси не отримала 558 млн грн. Однак, недоотримані доходи – не єдина втрата. Місто, його мешканці, втратили рекреаційні землі, які за законом не можна продавати, і які мають бути доступними для всіх.

Раніше ми писали: Генеральний прокурор підписала підозру меру Одеси