Кабмін збільшив штрафи за завдання шкоди навколишньому середовищу

Кабмін збільшив штрафи за завдання шкоди навколишньому середовищу

Уряд прийняв постанову «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» у новій редакції. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

Попередня редакція постанови вимагала змін в частині введення індексації нарахувань для таких порушень.  Адже механізм нарахування розміру шкоди не відповідав об'єму реально завданих збитків та не давав змогу для їх ліквідації.

Цим документом затверджується Порядок проведення індексації такс для обчислення розміру шкоди природно-заповідному фонду підприємствами, установами, організаціями та громадянами.  Ним визначено обчислення розміру шкоди з урахуванням індексу споживчих цін (індексу інфляції) та коефіцієнта, яким визначається природоохоронна цінність територій та об’єктів ПЗФ.

«Встановлюємо новий підхід для обчислення шкоди, яку можуть нанести природно-заповідному  фонду України. За формулою розрахунку, розмір шкоди збільшується у 10 разів та щорічно буде індексуватися. Такі заходи допоможуть охороняти ці території та зберегти їх біорізноманіття», - прокоментував в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Тепер порушники природоохоронного законодавства на заповідних територіях будуть сплачувати набагато більший збиток за:

- незаконні рубки, пошкодження дерев та рослин;

- знищення чи пошкодження лісових культур, природного підросту  та самосіву, сіянців і саджанців;

- знищення чи пошкодження газонів та квітників;

- самовільну заготівлю сіна або випасання худоби;

- незаконне добування чи знищення об’єктів тваринного світу, пошкодження їх житла, місць перебування і розмноження;

- незаконний збір або знищення дикорослих трав’янистих рослин, лісової підстилки, лікарських рослин, дикорослих плодів горіхів, грибів, ягід;

- проїзд транспорту, прольоту та посадки літальних апаратів;

- самовільне зайняття земельних ділянок, забруднення територій тощо.