Кабінет Міністрів постановив усувати від роботи невакцинованих чиновників і працівників освіти

Кабінет Міністрів постановив усувати від роботи невакцинованих чиновників і працівників освіти

25 жовтня Кабінет Міністрів опублікував порядок відсторонення від роботи людей, які відмовляються вакцинуватися від COVID-19. Це стосується тих професій, раніше внесених МОЗ до затвердженого списку обов'язкових до вакцинації.

Постанова опублікована на сайті Уряду і набирає чинності з 8 листопада.

Забезпечити контроль за проведенням вакцинації працівників, а також забезпечити відсторонення від роботи тих людей, які не бажають вакцинуватися, мають керівники державних підприємств, установ і організацій.

Для відсторонення працівника керівнику необхідно видати наказ або розпорядження, і повідомити про це працівника. Місце за працівником зберігається. Термін відсторонення - «до усунення причини відсторонення», тобто поки працівник не вакцинується.

Підставами для змін є:

  1. ст. 46 КЗпП - відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів та інших, передбачених законодавством, причин;
  2. ст. 12 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» - працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники усуваються від виконання зазначених видів робіт;
  3. ст. 5 Закону «Про державну службу» - дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Нагадаємо, обов'язкові до вакцинації:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • працівники місцевих державних адміністрацій;
  • працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), професійної, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Дане нововведення не стосується людей, які мають абсолютні медичні протипоказання до вакцинації, що підтверджується медичним висновком. Медичний висновок має видати заклад охорони здоров'я.