Громадська організація намагається заборонити будівництво ЖК в Одесі

Громадська організація намагається заборонити будівництво ЖК в Одесі

Господарський суд Одеської області розгляне справу №916/3684/21 за позовом ГО «Волонтерський рух «Спільна мета» до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради та Товариства з обмеженою відповідальністю КРЕДО І КО про визнання протиправними та скасування дозволу на будівельні роботи  за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 151А (кадастровий номер 5110136900:35:001:0028). Саме там мав розташуватись  ЖК «Graf у моря».

Так, громадська організація просить суд:

- визнати протиправними та скасувати містобудівні умов та обмежень забудови земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 151А.

- визнати протиправним та скасувати дозвіл на будівельні роботи ІУ113192411515 Нове будівництво адміністративної будівлі, допоміжних споруд та інфраструктури відпочинку, зі знесенням існуючих на ділянці будівель і споруд за адресою: м. Одеса, Київський район, Фонтанська дорога, 151А;

- зобов`язати ТОВ «КРЕДО І КО» привести земельну ділянку (кадастровий номер 5110136900:35:001:0028) до попереднього стану.

У ході розгляду справи, суд заборонив ТОВ КРЕДО І КО здійснювати будь-які будівельні роботи на земельній ділянці до набрання законної сили судовим рішенням у справі №916/3684/21.

В обґрунтування заявлених позовних вимог ГО «Волонтерський рух «Спільна мета» посилається на здійснення відповідачем будівельних робіт на земельній ділянці. За посиланнями позивача договором оренди землі не передбачено право на нове будівництво, зокрема, готелю.

В обґрунтування заяви про забезпечення позову заявник посилається на те, що земельна ділянка, що знаходиться за адресою м. Одеса, Фонтанська дорога, 151А, на якій проводяться будівельні роботи, розташована в рекреаційній зоні та належить до земель рекреаційного призначення, а використання таких земель не за призначенням заборонено в силу приписів законодавства; можливість будівництва апартамент-готелів та адміністративних (офісних) будівель у зоні Р-3 (Р-Зп) не передбачена планом зонування території (зонінгом) м. Одеси. На думку заявника Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та Дозвіл на будівельні роботи - є протиправними та суперечать вимогам містобудівного та природоохоронного законодавства. Тим паче, земельна ділянка не може бути використана під забудову 9-ти поверховим готелем, тому що ця земельна ділянка призначена для парку та відпочинку у ньому мешканців міста Одеса.

Суд призначив судове засідання на 1 серпня 2022 року на 12:45. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань №4