Громади отримали право управляти власними земельними ресурсами

Громади отримали право управляти власними земельними ресурсами

В Україні реалізують проект підтримки громад в управлінні земельними ресурсами. Перед громадами стоять амбітні завдання в цій площині і нові вимоги до планування територій на місцевому рівні. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода.

Раніше громада керувала територією, яка була в межах забудови населених пунктів. Децентралізація розширила горизонти управління і тепер в руках громад водні, лісові ресурси, землі сільськогосподарського призначення.

Завдання громад, - як вказує В'ячеслав Негода, - не тільки провести інвентаризацію таких ресурсів та їх оцінку, а й розробити конкретні плани просторового розвитку. Саме це дозволить ефективно управляти стратегічним ресурсом. І в таких питаннях громадам потрібна допомога.

Громадська спілка «Укргео» запроваджує проект «Підтримка громад в управлінні землями». У рамках проекту заплановано навчання, а також консультації, вивчення досвіду кращих практик управління земельними ресурсами, вироблення пропозицій щодо вирішення проблемних питань земельних відносин на національному рівні тощо.

Реалізація проекту, як зазначає прес-служба Урядового порталу, допоможе громадам у всіх областях України впровадити сучасні інструменти управління землями. Бенефіціарами проекту стануть, в першу чергу, територіальні громади, їх голови, землевпорядники. Планується охопити не менше 800 територіальних громад.