Держава допомагатиме у страхуванні сільськогосподарської продукції

Держава допомагатиме у страхуванні сільськогосподарської продукції

Верховна Рада погодилася запровадити страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Саме це визначається законопроектом №5104, який прийняв Парламент.

Законопроект №5104 передбачає новий вид договору - страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Згідно з цим видом, держава буде відшкодовувати до 60% суми страхових виплат. Страховка буде виплачуватися при наступних обставинах: буря, вимерзання, зливи, посуха, розвиток хвороб у рослин і землі, а також шкідників, крадіжки.

Прийняття закону має забезпечити фінансову стабільність при зміні погодних умов, а також сприятиме збільшенню площі застрахованих сільських угідь.

У 2020 році ряд аграріїв на півдні України мали труднощі з компенсацією внаслідок посухи. Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький стверджує, що подібне сталося через те, що зараз в Україні страхування сільськогосподарської продукції не розвинене.

Також чоловік нагадав про те, що на початку 2000-их існувала низка програм страхувань державної підтримки аграріїв, але через те, що існували форс-мажори, внаслідок чого програми не здійснювалися, аграрії втратили довіру до страховиків.

Законопроект враховує помилки минулого і тепер в ньому чітко позначені критерії і вимоги до страхових компаній, яких необхідно дотримуватися, щоб мати державну підтримку.

Хто може застрахуватися? Юридичні особи, ФОПи, фермерські господарства, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.