Договір про будівництво житла на землях Міноборони в Одесі визнали недійсним

Договір про будівництво житла на землях Міноборони в Одесі визнали недійсним

Верховний Суд визнав недійсним договір про будівництво багатоквартирних будинків на вулиці Маршала Жукова, 116-Б в Одесі.

Договір було укладено у липні 2016 року між Південним управлінням капітального будівництва Міністерства оборони України та ТОВ "Фірма Інтертрейд". За договором Міноборони мало отримати 10% від загальної площі побудованого житла, решту – забудовник. Під забудову було відведено ділянку площею 3,7 га на проспекті Маршала Жукова.

У квітні 2018 року "Фірму Інтертрейд" у договорі замінило ПП "Проект-Актів", яке у лютому 2020 року замінило ПП "Дорагробуд-14".

У жовтні 2020 року Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону звернулася до Господарського суду на користь Міноборони з вимогою визнати недійсними договори з "Фірмою Інтертрейд" та підприємством "Проєкт-Актів".

Розглянувши матеріали справи, Господарський суд Одеської області у лютому 2021 р. в задоволенні позову прокуратурі відмовив. Проте у квітні того ж року апеляційний суд це рішення скасував та позов задовольнив. Верховний Суд залишив рішення апеляції чинним.

Так, суд дійшов висновку, що договір 2016 року був укладений з порушенням вимог Порядку організації будівництва житла для військовослужбовців та членів їхніх сімей на земельних ділянках, що належать до земель оборони.