Для помічників нотаріусів пропонують скасувати стаж роботи у галузі права

Для помічників нотаріусів пропонують скасувати стаж роботи у галузі права

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 6182 «Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про нотаріат" щодо уточнення правових відносин, пов’язаних з діяльністю помічника нотаріуса». Його розгляне Комітет з питань правової політики.

Законопроектом пропонується:

  • виключення вимог щодо стажу роботи у сфері права для осіб, які претендують на посади помічника нотаріуса;
  • приведення Закону України «Про нотаріат» у відповідність до термінології Закону України «Про вищу освіту»;
  • підвищення максимальної кількості помічників у нотаріуса з одного до трьох;
  • встановлення прямої заборони для помічників нотаріусів на вчинення нотаріальних дій.

На думку нардепів, вимоги і обмеження стосовно помічників нотаріусів, які діють сьогодні, не мають обґрунтованого пояснення з огляду на обсяг повноважень, які помічники можуть здійснювати.

Лише для помічників нотаріусів встановлені вимоги щодо стажу роботи в 3 роки, що є невиправданим як з огляду на встановлені законом функції та повноваження помічника, так і порівняно з вимогами до інших спеціалістів, зазначеними вище.

При цьому, наявність вимоги щодо 3-річного стажу роботи для помічників нотаріусів звужує можливості найму нотаріусами помічників, оскільки далеко не кожен кваліфікований юрист з досвідом роботи більше трьох років погодиться займатись «допоміжною та технічною роботою» помічника. Окрім того, нардепам видається необґрунтованим встановлене частиною шостою статті 13 Закону «Про нотаріат» обмеження, що нотаріус може мати лише одного помічника.

Відтак, законопроектом пропонується зняти невиправдані обмеження стосовно помічників нотаріусів, а саме – прибрати нічим не обумовлені вимоги щодо необхідності наявності у помічника нотаріуса трирічного стажу роботи у галузі права, а також обмеження щодо кількості помічників у нотаріуса.