Державне підприємство намагається повернути у власність земельні ділянки

Державне підприємство намагається повернути у власність земельні ділянки

Господарський суд Одеської області розгляне справу № 916/683/22 про визнання незаконним та скасування наказів, актів приймання-передачі, рішень, державної реєстрації прав власності та зобов`язання повернути земельні ділянки.

Так, заступник керівника Одеської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Національної академії аграрних наук України, ДП «Дослідне господарство Новоселівське Селекційно-генетичного інституту-національного центру насіннєзнавства та сортовивчення» звернувся до суду із позовню заявою до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області про визнання незаконним та скасування наказів, актів приймання-передачі, рішеннь, державної реєстрації прав комунальної власності, усунення перешкод у користуванні та розпорядження земельними ділянками загальною площею 8 409 га.

Проте, до суду надійшло клопотання Куяльницької сільської ради про закриття провадження у справі у зв’язку з тим, що земельна ділянка (кадастровий номер 5122985600:01:003:0753, загальною площею 1,9857 га) належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , що підтверджується інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку. У зв`язку з чим, представник Куяльницької сільської ради вважає, що даний спір повинен вирішуватися в порядку цивільного судочинства.

Суд зобов`язав учасників справи надати пояснення стосовно клопотання про закриття провадження у справі та призначив розгляд справи на 7 вересня 2022 року о 12:00.