Державна служба з надзвичайних ситуацій вимагає через суд закрити п'ять одеських шкіл: коментар адвоката

Державна служба з надзвичайних ситуацій вимагає через суд закрити п'ять одеських шкіл: коментар адвоката

У школах №17, 22, 71 та 77, а також у ліцеї «Ланжеронівський» м.Одеси не дотримуються правил пожежної безпеки. У зв'язку з цим, ДСНС звернувся до суду з вимогою закрити дані навчальні заклади. За останньою інформацією, після перевірки освітніх установ, ДСНС подало позови проти 18 навчальних закладів Одеси через порушення в них.

Адвокат компанії Legal Partner Оксана Тарасенко вказала, що дії Державної служби з надзвичайних ситуацій є цілком правомірними. Вони спрямовані на захист життя і здоров'я дітей та працівників навчальних закладів.

Керівник школи несе безпосередню кримінальну відповідальність за дотримання правил пожежної безпеки у ввіреному йому навчальному закладі. Саме на керівника покладено обов'язок щодо усунення порушень, які виявила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Якщо для усунення виявлених порушень необхідні значні кошти, наприклад, для встановлення пожежної сигналізації, керівнику школи необхідно звернутися з офіційним листом з прохання виділити кошти до засновника/власника школи, тобто у вказаному випадку, до міської ради.

Ініціювати перевірку навчального закладу з питань дотримання пожежної безпеки може буть-хто з батьків або працівників, звернувшись зі скаргою до Державної служби з надзвичайних ситуацій.