Депутати прагнуть відновити в Одесі роботу "Депутатського порталу"

Депутати прагнуть відновити в Одесі роботу "Депутатського порталу"

Фракція "СЛУГА НАРОДУ" в Одеській міській раді подала звернення до міського голови, щодо відновлення роботи "Депутатського порталу". Про це повідомляє прес-служба Фракції.

Депутатський портал – один з найефективніших інструментів для взаємодії містян, депутатів та підрозділів міської ради. Завдяки електронним зверненням ми маємо можливість швидко реагувати на запити одеситів та ефективно допомагати у вирішенні проблем.

Проте, з початком військової агресії росії проти України, роботу Порталу було призупинено. Офіційна мета – загроза кібербезпеці та побоювання, що ворог може заволодіти інформацією. В міськраді посилаються на відповідні постанови Кабінету Міністрів та пишуть про необхідність введення додаткових заходів безпеки.

При цьому, подібних опасінь немає в інших містах України – Львові, Києві, Харкові – де Портал продовжує працювати.

Депутати звернулися до Міністерства цифрової трансформації України задля отримання відповіді - хто ж та чому забороняє в Одесі використовувати електронний Портал. У Міністерстві  зазначили: «Рішення щодо обмеження та відновлення роботи інформаційних ресурсів, держателями яких є органи місцевого самоврядування, приймаються ними самостійно»...

Тепер, депутати звернулись до міського голови Одеси з проханням розглянути можливість відновлення роботи Депутатського порталу та допомогти у вирішенні даної проблеми. Адже наразі, для того щоб запит від жителя Одеси дійшов до депутата, а від депутата далі до профільних органів, використовується традиційна пошта, що ускладнює взаємодію. Часом на таку комунікацію може витрачатися до одного тижня.

Хочемо нагадати, що Депутатський портал, в першу чергу, створювався для вчасної допомоги одеситам у вирішенні побутових проблем – таких як: надання одноразової матеріальної допомоги, вирішення комунальних питань тощо.

Автор: Ірина Яковлєва