Алгоритм дій, якщо відсторонили від роботи без вакцини

Алгоритм дій, якщо відсторонили від роботи без вакцини

З 8 листопада невакцинованих співробітників певних сфер почали усувати від роботи. Нагадаємо, в даному списку:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • працівники місцевих державних адміністрацій;
  • працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), професійної, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Відомості щодо вашої вакцинації / невакцинації є медичною таємницею і дану інформацію ніхто не має з вас вимагати, за винятком, ухвали суду в рамках кримінального судочинства. Всі вимоги роботодавця надати йому ці відомості можна вважати втручанням в особисте життя, і ви маєте право у відмові на розголошення своєї медичної таємниці.

Якщо вас звільнили, не варто опускати руки - вирішити цю проблему ви можете в судовому порядку. Вам на допомогу можуть прийти адвокати, які практикують в даній сфері.

Що робити, якщо ви не можете дозволити собі йти до суду і відстоювати свої трудові права? Який він -докладний алгоритм дій, якщо ви не маєте щеплення і вас усувають з роботи? А також, куди звертатися, якщо вас відсторонили і які документи необхідно зібрати?

Кандидат юридичних наук, доцент, медичний адвокат, член Комітету медичного та фармацевтичного права НААУ, член Європейської асоціації медичного права Вікторія Валах надала практичні рекомендації у своєму відеоролику: