З 1 вересня розпочнеться кампанія добровільної декларації активів фізичних осіб

З 1 вересня розпочнеться кампанія добровільної декларації активів фізичних осіб

Прес-служба Державної податкової служби сповіщає про роботу над здійсненням Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Таким чином з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року буде проходити одноразове добровільне декларування. Протягом цього періоду громадяни України можуть звернутися до Державної податкової служби України та подати декларацію.

Хто має на це право? Право подати одноразову добровільну декларацію мають ті громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи. Дані активи належать їм на правах власності і по них, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Вказувати джерело походження задекларованих активів - не потрібно. Серед активів можна вказати:

1. Валютні цінності (крім тих, що в готівковій формі);

2. Цінні папери;

3. Рухоме / нерухоме майно;

4. Об'єкти незавершеного будівництва;

5. Частки в майні юридичних осіб, які перебувають в Україні або за кордоном.

Задекларувавши активи, необхідно сплатити збір з одноразового добровільного декларування, розмір якого значно менший ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору - 5%, для зарубіжних активів - 9%, для активів у вигляді облігації внутрішньої державної позики — 2,5%.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства. Також, гарантується нерозголошення державними органами та їхніми посадовими особами відомостей, що містяться в одноразових добровільних деклараціях, без відповідного рішення суду.

Також розробляється питання про внесення змін до програмного забезпечення для можливості прийняття та обробки одноразових добровільних декларацій в електронному вигляді з 01 вересня 2021 року.