Вступна кампанiя: спекотне лiто 2022 року

Вступна кампанiя: спекотне лiто 2022 року

Ніколи раніше в історії України вступна кампанія не проходила за таких умов, як влітку 2022 року. Але приймальні комісії з липня працюють на повну силу. У приймальній комісії ОНУ імені Мечникова щодня зустрічають абітурієнтів, офлайн та онлайн відповідають на запитання та звернення, приймають заяви, проводять співбесіди. Вступна кампанія проходить відповідно до правил та термінів, встановлених  Міністерством освіти і науки України.  Про особливості цьогорічного набору першокурсників до лав студентів Одеського національного університету імені Мечникова розмовляємо з керівництвом Університету та приймальної комісії.

Ректор ОНУ, голова приймальної комісії Вячеслав Труба:

«Відповідно до Правил прийому, цього року мінімізовано присутність абітурієнтів у стiнах приймальній комісії. За можливості документи приймаються онлайн, крім категорій абітурієнтів, які мають пільги. Війна внесла свої корективи – вступна кампанія цього року об'єктивно розтягнута за часом. Ми закінчимо її у вересні, коли будуть зараховані магістри. Буває, що робота приймальної комісії переривається тривогою. Тоді, відповідно до нормативних актів, ми спускаємось до укриття. Але робота не зупиняється, адже за кожною заявою про прийом до ОНУ – людська доля. Прагнення вищої освіти – сильна традиція нашій країні. І я бажаю абітурієнтам, щоб їхні мрії та мрії їхніх батьків здійснились. Щоб вони поступили туди, куди хочуть! І щиро хочу побажати студентам, щоби вони відчули справжнє студентське життя».

 Відповідальний секретар приймальної комісії Павло Білик:

«Відмінність вступної кампанії 2022 – розширення переліку пільгових категорій для вступу осіб з особливо небезпечних територій. Представники цих категорій користуються спеціальними умовами вступу. Таких осіб багато за об'єктивних обставин, що склалися. Херсонська, Миколаївська області, Харківщина – для тих, хто подає документи звідси, ми ближче територіально і за рейтингом. Із зазначених територій багато хто подає документи в ОНУ Мечникова i саме за першим пріоритетом на практично всі спеціальності – кон'юнктурні та інші. З мотиваційних листів ми вже зараз можемо відзначити, що абітурієнти розуміються на тих освітніх програмах, на які вони йдуть, знають про рейтинг університету, про рівень знань, який дає університет. Основне навантаження мотиваційного листа – те, який рівень попиту у спеціальностей нашого закладу. Абітурієнтам побажав би терпіння дочекатися дат, коли відповідно до Правил прийому пройде рекомендація до зарахування».

Перший проректор, заступник голови приймальної комісії Майя Нiколаєва:

«Головною особливістю цієї вступної кампанії слід назвати наявність пільгової категорії осіб із територій, на яких зараз відбуваються бойові дії. Цього року особи з цих територій мають право бути зарахованими за квотою 2, це відповідні пільги – можливість складати індивідуальну співбесіду замість результатів національного мультитесту. Складність у тому, що такі особи не завжди можуть вийти на зв'язок для співбесіди у дистанційному режимі у певний час. Буває, що зв'язок переривається. Тоді ми організуємо індивідуальну співбесіду в кілька спроб. Бувають випадки, коли починаємо в один день і переносимо на інший через складну ситуацію.

Однак, незважаючи на це, хочемо наголосити, що ОНУ за кількістю поданих запитів на зарахування знаходиться у регіоні на першому місці.

Цього року на деякі спеціальності можна вступити без складання зно або нмт, а лише за мотиваційним листом. Це не стосується так званих кон'юнктурних спеціальностей – права, політології, соціології, журналістики, психології, іноземних мов. На спеціальності математичні, природничі, які підтримує держава, на спеціальності історія, археологія, культурологія, філософія, соціальна робота, можна поступати за результатами мотиваційного листа на форму «за кошти фізичних та юридичних осіб». Загалом в Україні  збільшення бюджетних місць пов'язане із природничими, математичними, військовими спеціальностями. Ми залишили за собою право отримання бюджетних місць за широким конкурсом.

Мотиваційний лист цього року є обов'язковою умовою для вступу на будь-який рівень та форму освіти. Коли через ЄДБО подається заява, обов'язковою умовою є прикріплений в особистому кабінеті мотиваційний лист. В конкурсі на місця держзамовлення мотиваційний лист  є обов'язковим.  На контрактні місця, у разі конкурсу на спеціальності, оцінювання мотиваційного листа відбуватиметься, виходячи з наявного у нас у «Правилах прийому» додатку «Щодо умов та вимог до правил складання мотиваційного листа». Тому мотиваційний лист  не може бути однаковим для усіх спеціальностей. Якщо абітурієнт подає кілька заяв на різні спеціальності, мотиваційні листи теж мають бути різні, треба прописати, чому саме ці спеціальності обрані абітурієнтом.

Зараз ми провели один із етапів вступної кампанії, який стосується вступу до нашого фахового коледжу на базі середньої освіти 9 класів. Йде додатковий набір до коледжу на базі повної загальної середньої освіти – 11 класів. В активній фазі вступ  до бакалаврату.

Станом на 29 серпня матимемо рекомендації на місця держзамовлення та очікуємо на оригінали документів (або, якщо людина не може особисто привезти документи, відповідних дій, прописаних у «Правилах прийому»). Після цього ми зможемо сформувати наказ на місця держзамовлення, а згодом сформувати наказ на місця за кошти фізичних та юридичних осіб.

Майбутнім нашим студентам бажаю витримки, витримки, ще раз витримки! Саме вона визначає те, що ви хочете отримати. І ви обов'язково станете студентами нашого університету!»

На допомогу абітурієнтам та їхнім батькам ОНУ ім. І.І. Мечникова створили телеграм-бот  @РRO_ONU_bot:

  • РRO_ONU_bot — довідник абітурієнта ОНУ Мечникова у посиланнях (лінках).
  • Бот об'єднує пошуковою навігацією низку діджитал-ресурсів ОНУ — офіційний сайт, сайт vstup.onu.edu, ютюб-канал ОНУ, сайт наукової бібліотеки.
  • @PRO_ONU_bot видає на запит відвідувача-абітурієнта посилання на потрібне джерело, проілюстроване іміджевою картинкою або авторським фото.
  • @РRO_ONU_bot у зручному форматі служить провідником у найпоширеніших питаннях майбутніх студентів. А ще він долучає до університетських інтернет-джерел.
  • @РRO_ONU_bot командний проєкт. Над ним працювали студенти факультету математики, фізики та інформаційних технологій, приймальна комісія, Центр інформаційних технологій, пресслужба ОНУ.
  • @РRO_ONU_bot – ваш помічник у пошуку важливої інформації для мотиваційного листа!

Фото та текст: Прес-служба ОНУ