Відтепер інформування про судове засідання буде відбуватись через «Дію»

Відтепер інформування про судове засідання буде відбуватись через «Дію»

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7315 Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо додаткових способів інформування про судові справи та проведення зборів суддів в умовах воєнного чи надзвичайного стану, який передбачає інформування учасників судового процесу про дату судового засідання та предмет спору через застосунок «Дія».

Законом внесено зміну до статті 11 Закону «Про судоустрій та статус суддів» та передбачено, що додатковим способом інформування про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, місце, дату і час судового засідання, може бути надання інформації з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного застосунку порталу "Дія". Слід зазначити, що інформування через "Дію", згідно з законом, не є офіційним повідомленням сторін про дату та час проведення судового процесу.

Також, згідно з документом сторони судового розгляду через "Дію" можуть віртуально отримати електронний варіант судового рішення та виконавчого документа. Для цього вони мають авторизуватися чи в застосунку "Дія", чи на вебпорталі електронних послуг і після цього переглянути відповідні документи.

Крім цього, документ передбачає на час воєнного стану можливість проведення зборів суддів у режимі відеоконференції.