Верховна Рада підтримала удосконалення діяльності ДБР

Верховна Рада підтримала удосконалення діяльності ДБР

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5305 на пленарному засіданні. Проект Закону передбачає удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (ДБР).

Які настають зміни?

  • Штат центрального апарату та територіальних управлінь ДБР збільшиться з 1 600 осіб до 2 000;
  • мережа ДБР буде розширюватися. Ряд нових підрозділів відкриватиметься в таких містах як: Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінниця, Житомир, Рівне, Чернівці, Одеса, Херсон та інші;
  • вводиться право на доплати за вислугу років, додаткову оплачувану відпустку за стаж служби в ДБР;
  • розширяться права на зброю і спеціальні засоби для осіб рядового і начальницького складу ДБР, а також розширять право на застосування прийомів фізичного впливу;
  • відмова співробітника ДБР пройти поліграф - причина для перевірки його життя на доброчесність;
  • також передбачається повна перевірка декларацій директора ДБР та його заступників.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський підкреслив, що всі примітки та зауваження до законопроекту, пропозиції членів комітету під час розгляду проекту закону, будуть враховані при підготовці законопроекту до другого читання.

Прийняття цього закону має вплинути на належне виконання завдань Державним бюро розслідувань. А також зміни дадуть можливість для ефективного здійснення оперативно-розслідувальної діяльності та організації досудового розслідування.

 

Фото взяте з сайту РБК-Україна.