В Україні зміняться вимоги до дитячого харчування

В Україні зміняться вимоги до дитячого харчування

21 жовтня Верховна Рада прийняла Закон, яким законодавство України, у сфері виробництва та обігу дитячого харчування, приведено відповідно до вимог законодавства ЄС (законопроект № 4554).

Про це на своїй сторінці в Інстаграм зазначив народний депутат Олег Колєв.

«Всі ми розуміємо, що харчування дітей, а особливо немовлят, повинно бути якісним і безпечним», - зазначив нардеп.

Зазначений законопроект приводить законодавство України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування до вимог законодавства ЄС.

В положеннях законопроекту:

- встановлюються вимоги до харчових продуктів для дітей від 0 до 3 років.

- забороняється реклама дитячих сумішей з чітко визначеними винятками.

- встановлюється штраф за порушення у сфері реклами дитячих сумішей.

Окрім того, законопроектом визначено категорії дітей, які мають право на безкоштовне або пільгове забезпечення дитячим харчуванням шляхом формування наборів дитячого харчування (за рахунок державного бюджету):

1) діти грудного віку та 2-го року життя із малозабезпечених сімей;

2) діти грудного та раннього віку, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб;

3) діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Органи місцевого самоврядування можуть ухвалювати рішення про додаткове забезпечення дитячим харчуванням таких дітей та зобов'язані інформувати їхніх батьків та інших законних представників про порядок забезпечення таким харчуванням.