В Україні змінили процедуру складання іспитів та отримання водійського посвідчення

В Україні змінили процедуру складання іспитів та отримання водійського посвідчення

10 травня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів». Про це повідомляє прес-служба Урядового порталу.

Таким чином, передбачається:

 1. Поділ навчання в автошколі (навчальному закладі) на два етапи, які передбачатимуть:
  • теоретичну підготовку, за результатами якої заклад видаватиме слухачеві відповідне свідоцтво, яке буде дійсним протягом одного року;
  • практичне керування транспортним засобом, за результатами якого заклад видаватиме учневі свідоцтво про закінчення практичної підготовки, яке буде дійсним протягом двох років.
 2. Можливість видачі водійського посвідчення і здачу іспитів в будь-якому сервісному центрі МВС особам, у яких закінчився термін позбавлення права управління (в даний час особа, позбавлена права управління, здає іспити і отримує водійське посвідчення після позбавлення права управління в сервісному центрі за місцем реєстрації).
 3. Допуск до навчання з практичного керування транспортними засобами тільки після успішної здачі теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС.
 4. За бажанням особи практична підготовка може здійснюватися в будь-якому закладі, незалежно від того, в якому закладі особа пройшла теоретичну підготовку.
 5. Скасування внутрішнього теоретичного іспиту в закладі (автошколі). Після проходження теоретичної підготовки відбудеться виключно внутрішній практичний іспит після завершення практичної підготовки.
 6. Можливість складання практичного іспиту в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, незалежно від територіального сервісного центру МВС, де складався теоретичний іспит.
 7. Можливість отримання платних номерних знаків для всіх транспортних засобів (зараз видача платних НЗ здійснюється виключно для легкових автомобілів).