В Україні запрацював чат-бот лісової галузі

В Україні запрацював чат-бот лісової галузі

Заступник Міністра захисту довкілля та ресурсів України (CDTO) Руслан Стрілець та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України (CDTO) Віктор Смаль презентували чат-бот лісової галузі та розповіли, як рухається цифровізація довкілля.

Руслан Стрілець вказав, що найбільшою проблемою завжди була закритість держорганів від суспільства, а також невміння оперативно реагувати на запити і потреби громадян. Цифровізація допомагає боротися з перешкодами: всі адміністративні екопослуги переводяться в онлайн-формат і таким чином громадськість отримує вільний доступ до екологічної інформації.

Перший крок у цифровізації був зроблений у грудні 2020 року: запуск гарячої лінії Міністерства навколишнього середовища у співпраці з Урядовим контактним центром. Кожен може перевірити, чи є у підприємства дозвіл на викиди в повітря, проконсультуватися з приводу отримання адмінпослуг, оформити скаргу.

Другий крок: запуск telegram-бота Гослесагенства. Чат-бот необхідний тій людині, яка:

  1. Стала свідком незаконної рубки;
  2. Виявила у лісі пожежу;
  3. Знає, де орудують браконьєри;
  4. Має зауваження щодо невиконання умов аукціонних договорів постачання лісопродуктів;
  5. Хоче отримати оперативну відповідь на свої запитання.

Крім того, що ви можете не тільки повідомити Держлісагенство про незаконне полювання, вирубку лісу або невиконання договору, ви також можете скористатися переліком корисних посилань на важливі вебресурси в лісовій сфері, який надає чат-бот.

Віктор Смаль пояснив, що кожне обласне управління Держлісагенства має команду для оперативного реагування на запити, оформлені через Telegram. Залежно від тематики звернення, бот надішле повідомлення людині в конкретному регіоні.

Відповідь ви можете отримати не відразу, але якщо затримка буде більше, ніж визначено внутрішнім регламентом, то система сповістить про це адміністратора більш високого рівня.

Чат-бот ви можете завантажити за посиланням: https://t.me/ukrforest_bot

Для того, щоб почати роботу, необхідно почати «старт» і вибрати необхідну операцію. Ви можете надсилати фотографії з місця подій, геолокацію та відповідні документи.

Також вам може стати в нагоді відео-інструкція «Як працює телеграм-бот лісової сфери?»

Нагадуємо, раніше ми писали: