В Україні посилили відповідальність за знущання над тваринами

В Україні посилили відповідальність за знущання над тваринами

6 серпня 2021 року Президент України підписав закон про введення в країні стандартів Європейського Союзу з гуманного ставлення до тварин. Закон був прийнятий Верховною Радою 15 липня.

Документ спрямований на впровадження європейських гуманних цінностей і стандартів по відношенню до тварин і приведення законодавства України відповідно до Директив Європейського Союзу.

Закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу» передбачає зміни в Кримінальному кодексі, кодексі України про адміністративні правопорушення, Кримінальному процесуальному кодексі, Лісовому кодексі, законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про Національну поліцію», «Про Червону книгу України», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зміни встановлюють:

1. Заборону на винищення з метою регулювання чисельності бездомних тварин, бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних тварин.

2. Заборону жебрацтва з бездомними, домашніми та дикими тваринами.

3. Заборону бити, вбивати, калічити, отруювати домашніх тварин.

4. Заборону на дарування тварини як подарунка, призу, нагороди, премії.

5. Заборону на застосування болю або страждання, дресирування тварини способом, який завдає шкоди його здоров'ю і загальному стану.

6. Заборону на задушення, потоплення тварини, а також використання на тварині електричного струму.

Також Законом заборонено утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах, інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих і отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених Червону книгу або до Списку II Бернської конвенції.

У тому числі забороняється використання тварин для реклами в розважальних закладах і закладах громадського харчування, а також заборонено надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріях.

Документом забороняються всі види вирубки лісу по периметру охоронних ділянок в лісах навколо місця проживання і розмноження рідкісних та тих, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослинного світу в радіусі 500 м.

Зміни передбачають, що здійснювати контроль за дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження та вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції, визначених законодавством законодавством, буде Національна поліція.