В Одесі завершили приватизацію ЦМК «Одесавінпром»

В Одесі завершили приватизацію ЦМК «Одесавінпром»

Відтепер «Одесавінпром» не є державним заводом. На аукціоні було визначено переможця, який вже сплатив до Державного бюджету близько 235 млн грн за покупку об'єкта, а також 47 млн грн ПДВ. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив Олександр Славський, керівник Фонду держмайна в Одеській і Миколаївській областях.

Як зазначає керівник ФДМУ в Одеській і Миколаївській областях, це найбільший договір купівлі-продажу в Одеській області і четвертий за розміром аукціон малої приватизації в Україні за останні 2 роки (після готелю «Дніпро», заводу «Електронмаш» та Львівської виправної колонії).

Аукціон не є фінальним етапом приватизації. Після визначення потенційного нового власника заводу, здійснювалася щодо нього перевірка на відповідність Закону (наприклад, чи не зареєстрований в офшорних зонах), потім переможець мав місяць на підписання договору купівлі-продажу і ще місяць на проведення повної оплати.

Після наказу про завершення приватизації регіональне відділення Фонду буде лише контролювати виконання умов договору. Згідно з ними, новий власник зобов'язаний зберегти профіль діяльності заводу: виробництво виноградних вин протягом 3 років. До всього іншого, новий власник повинен буде укласти охоронний договір на пам'ятку архітектури - будівлю Совхозвинтресту, 1895 року, архітектор - Влодек Л. Л.

Новим власником стала компанія «КАПЛОР 7». Таким чином, компанія отримала 28 будівель, площею 22 тис.кв.м. і 69 підземних амфор для зберігання вина, а також обладнання заводу.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, компанія займається виробництвом виноградних вин.