В Одесі викрито чергову схему з виготовлення та розповсюдження фальсифікованих COVID-сертифікатів 

В Одесі викрито чергову схему з виготовлення та розповсюдження фальсифікованих COVID-сертифікатів 

Прокурорами Суворовської окружної прокуратури м. Одеси спільно зі співробітниками Управління СБУ в Одеській області та Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області викрито схему з виготовлення та розповсюдження на території Одеси підроблених сертифікатів вакцинації проти COVІD-19. Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

До складу групи осіб, причетних до схеми розповсюдження фальсифікованих COVІD-сертифікатів, входили медичні працівники одного з Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Одеси.

За даними слідства, лікарка зі своїм знайомим чоловіком розробили злочинну схему, відповідно до якої її приятель - «посередник» отримував від клієнтів гроші та передавав медпрацівниці. Лікарка, в свою чергу, фактично не проводячи щеплення та не бачивши в очі людини, вносила до електронної медичної системи «HELSI» недостовірні відомості про проходження вакцинації проти COVІD-19.

Після внесення недостовірних даних в систему «HELSI» COVІD-сертифікат автоматично формувався в мобільному застосунку «Дія», а паперовий сертифікат можна було отримати особисто у посередника. Проведення такої оборудки коштувало 2 000 гривень.

У ході обшуків за місцями мешкання та роботи фігурантів вилучені мобільні телефони з переписками із клієнтами, банківські картки, на які надходили від них кошти за неправомірні дії, оргтехніка та медична документація з записами про псевдовакцинацію, в тому числі підроблені COVІD-сертифікати та інші речові докази протиправної діяльності.