В Одесі судитимуть підрядника благоустрою "Жевахової гори" за розкрадання

В Одесі судитимуть підрядника благоустрою "Жевахової гори" за розкрадання

Під час реалізації проекту «Жевахова гора» було завдано збитків державі на суму близько 1 млн гривень. З'ясувалося, що підрядник привласнив собі дану суму, яка була призначена на капітальний ремонт і благоустрій території зони відпочинку «Жевахова гора» в Одесі.

Прокурори Приморської окружної прокуратури Одеси направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підрядної компанії за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів - ч.5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України. Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури.

Обвинувачений вніс до актів приймання виконаних будівельних робіт недостовірні відомості щодо обсягів фактично виконаних робіт та їх вартості, та підписав їх.

Згідно з договором підряду на суму 1,3 млн грн, на території зони відпочинку повинні були встановити стелу з написом «Жевахова гора» із залізно-бетонних букв, ротонду, колону, стилізовану під «грецький стиль», 10 лавочок для відпочинку, пішохідну стежку, яку потрібно було облаштувати бордюрним каменем.

Експертиза показала, що напис «Жевахова гора» не відповідає кошторисній документації, так як напис оббитий неякісним матеріалом, а також не відповідає фактичним розмірам, як було затверджено проектом. Разом з цим, ротонда і коллонада не відповідають фактичним розмірам і матеріалам, які повинні були використовуватися при їх виробництві. Бордюрні камені відсутні, замість них хаотично розкидані виноградні стовпи, які ніяк не зафіксовані.

Підводячи підсумок, роботи виконані кустарним способом, загальна вартість даного "благоустрою та ремонту" - 340 тисяч гривень.

В результаті даних протиправних дій, підрядник завдав збитків майже в 1 млн гривень.

Фото: Одеська обласна прокуратура