В Одесі суд зняв арешт із майна фірм, які фігурують у кримінальній справі про ухилення від сплати податків

В Одесі суд зняв арешт із майна фірм, які фігурують у кримінальній справі про ухилення від сплати податків

Київський районний суд Одеси зняв арешт нерухомого майна компаній ТОВ «Трапеза», ТОВ «Круп'яний двір», ТОВ «Аттуаль», які фігурують у кримінальній справі щодо ухилення від сплати податків. Про це стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.

Арешт на нерухоме майно компаній наклали в липні в рамках кримінальної справи № 42022160000000129 про навмисне ухилення від сплати податків, здійсненим посадовцем компанії. У своєму клопотанні про зняття арешту сторона захисту наголосила, що суб'єктом злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК може бути виключно фізична особа, яка тимчасово чи постійно обіймає на підприємстві посаду, пов'язану з організаційно-розпорядчими функціями чи адміністративно-господарськими. У цьому юридична особа може бути суб'єктом злочину, отже, щодо нього може бути застосована конфіскація майна як міра покарання.

Крім того, сторона захисту зазначила, що власника компанії може бути притягнуто до відповідальності лише за статтею 219 КК доведення до банкрутства. Таким чином, він не є у розумінні ст. 18 КК посадовцем, і може виступати суб'єктом кримінального правопорушення.

Київський районний суд Одеси задовольнив клопотання сторони захисту, знявши арешт з майна компаній ТОВ «Трапеза», ТОВ «Крупяний двір», ТОВ «Аттуаль».

Зазначимо, «Круп'яний двір» займається виробництвом та торгівлею продуктами борошномельно-круп'яної промисловості. Компанія "Трапеза" - виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості. «Аттуаль» займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням та кормом для тварин.

Раніше ми писали: ТОВ "Трапеза" заборгувала понад 500 тис грн за невиконання умов договору