Затверджено Порядок перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Затверджено Порядок перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Прес-служба Міністерства юстиції повідомила про те, що Кабінет Міністрів затвердив Порядок здійснення перевірки набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення відповідаючи статті 130 Земельного кодексу України.

Перший заступник Міністра юстиції Євген Горовець зазначає, що був розроблений чіткий механізм перевірки осіб, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення відповідно до вимог законодавства. Що в свою чергу забезпечує громадянам України реалізацію їх конституційного права на вільне розпорядження своєю власністю.

Прийнятий Порядок визначає дії нотаріуса. Саме він проводитиме перевірку особи, яка бажає придбати землю, для укладення угоди.

У перевірку входить:

- встановлення особи того, хто виявив бажання придбання;

- встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;

- перевірка застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції»;

- перевірка особи на предмет того, чи належить вона до числа терористичних осіб, чи здійснює терористичну діяльність, згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України;

- визначення загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності набувача.

По завершенню перевірки буде складено протокол, де вкажуть інформацію про те, чи відповідає інформація або не відповідає вимогам Земельного кодексу України.

Крім іншого, для перевірки будуть використовуватися дані з: Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

За придбаною землею відповідні органи здійснюватимуть контроль та охорону. У тому випадку, якщо вони виявлять будь-які порушення будуть приготовлені документи для подачі позову до суду про конфіскацію відповідної земельної ділянки.